Czy warto zdecydować się na videofilmowanie na ślubie? Doradzamy!

Każda para planująca ślub i wesele staje przed dylematem dotyczącym dokumentowania uroczystości. Chodzi oczywiście o podjęcie decyzji odnośnie wyboru fotografa i kamerzysty na wesele. O ile współcześnie zdecydowana większość par wybiera na ślub profesjonalnego fotografa, o tyle z kamerzystą bywa różnie. Dziś odpowiemy, czy warto decydować się na wynajęcie kamerzysty i jakie zalety ma videofilmowanie na weselu.

Film ze ślubu i wesela – czy jest potrzebny?

W latach 90. i na początku obecnego stulecia bardzo popularny był zwyczaj dokumentowania uroczystości ślubnej za pomocą kamery. Pierwszy amatorski sprzęt filmowy nie był najwyższych lotów, ale pozwalał ująć najważniejsze chwile i utrwalić je dla potomnych. Współcześnie młoda para często rezygnuje z wynajęcia filmowca, głównie przez wzgląd na to, że każdy weselnik ma w swoim telefonie wbudowaną funkcję videofilmowania. Tego rodzaju filmy jednak trafią zwykle na media społecznościowe i po kilku tygodniach zostaną zapomniane.

W przypadku profesjonalnego filmu sytuacja wygląda trochę inaczej – dostajemy go zwykle na osobnym nośniku, a całość jest ładnie zmontowana, dzięki czemu dużo lepiej się ją ogląda. Jeśli zatem chętnie wracamy do filmów dokumentujących dotychczasowe ważne uroczystości rodzinne, warto jest postawić na videofilmowanie na ślubie.

film z wesela czy warto

Jak wygląda współcześnie videofilmowanie na ślubie?

Usługi kamerzysty ślubnego mogą przybrać różną formę – od długiego materiału z całej uroczystości aż po krótkie videoklipy. Ta druga forma jest atrakcyjna zwykle dla osób, którym zależy przede wszystkim na pamiątce dla najbliższych. Profesjonalny klip ze ślubu przypomina nowoczesny teledysk, często zawiera podkład muzyczny i wzbudza wiele pozytywnych emocji.

Videofilmowanie na ślubie może odbywać się nie tylko z udziałem tradycyjnej kamery, ale również aparatu fotograficznego – profesjonalna lustrzanka z jasnym obiektywem daje wyjątkową głębię ostrości, przez co film ślubny wygląda jak hollywoodzka produkcja. Popularne są również ujęcia z drona – zwłaszcza podczas wesela w plenerze lub gratulacji pod kościołem. Jest to jednak raczej dodatkowy element, a nie podstawowa forma dokumentująca wydarzenie.

Videofilmowanie na ślubie – co warto ustalić?

Decydując się na videofilmowanie na ślubie, warto zadbać o to, by fotograf i kamerzysta ustalili ze sobą zasady współpracy podczas uroczystości w kościele – jest to ważne zwłaszcza w przypadku niewielkich świątyń, gdzie dostęp do pary młodej jest ograniczony. Ważne, by obaj specjaliści nie wchodzili sobie w drogę, nie zasłaniali kadru i pozwalali sobie nawzajem na efektywną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *