Biżuteria ślubna – jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej

Ślub to jeden z najważniejszych etapów w życiu. Obok faktu bycia momentem wyjątkowym, wręcz magicznym i niosącym wiele szczęścia, jest również niezwykle stresujący. Wynika to z faktu dopięcia wielu spraw organizacyjnych na ostatni guzik. Jedną z takich spraw jest stylizacja ślubna. Składa się ona z bardzo wielu elementów, które muszą współgrać ze sobą, by stworzyć zjawiskową i niepowtarzalną całość. Oczywiście suknia ślubna jest tym, na czym panna młoda skupia się najmocniej. Nic w tym dziwnego. Nie można jednak zapominać o doborze dodatków, a wśród nich biżuterii ślubnej. 

Biżuteria ślubna- dlaczego ma aż takie znaczenie?

Biżuteria ślubna nie może być przypadkowa. Zdarza się, że panna młoda z konkretnym elementem biżuterii jest sentymentalnie związana i taki element, jeśli nie zaburzy całości, jest jak najbardziej odpowiedni. Trzeba jednak pamiętać, że biżuteria ślubna musi pasować do koncepcji wizerunku. Odpowiednio dobrana biżuteria powinna spajać wszystkie elementy stylizacji panny młodej. Pięknie wkomponowany naszyjnik czy kolczyki sprawią, że całość będzie wyglądała harmonijnie i prezentowała się niezwykle efektownie. 

jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej

Biżuteria ślubna- czy kolor ma znaczenie?

Przyszłe panny młode często stają przed dylematem czy biżuteria ślubna powinna być złota, czy srebrna. Wybór jest indywidualny, zupełnie jak wybór sukni czy innych dodatków. Warto jednak zastosować kilka wskazówek, by ten wybór ułatwić i był bardziej spójny z całością ślubnej stylizacji. 

Wybierając kolor biżuterii ślubnej, warto wziąć pod uwagę kolor sukni. Do śnieżnobiałej, delikatnej, klasycznej sukni znacznie bardziej będzie pasować biżuteria w kolorze srebrnym. Jeśli na sukni znajdują się ozdoby, to oczywiście należy dobrać kolczyki czy bransoletkę zgodną z kolorem tych ozdobnych elementów. Jeżeli suknia ślubna ma bardziej śmietankowe odcienie czy odcienie beżu lub różu, to srebrna biżuteria może zaburzać odbiór koloru sukni, a wręcz może wydawać się ona pożółkła. Aby tego uniknąć, znacznie lepiej postawić na biżuterię złotą. 

Poza kolorem sukni warto również wziąć pod uwagę urodę panny młodej. Posiadaczki śniadej cery i ciemnych włosów, znacznie lepiej będą wyglądały w złocie, a blondynki o bardzo jasnej cerze w srebrnej biżuterii.

Biżuteria ślubna a dekolt sukni

Dobierając biżuterię do stylizacji ślubnej, warto zwrócić uwagę na dekolt kreacji. Jeśli suknia ma niezabudowaną górę, jest suknią bez ramiączek to pozostawia to sporo dowolności w doborze biżuterii ślubnej. Warto postawić wówczas na klasykę i naszyjnik z diamentami. Nie należy zapominać o jego długości. Naszyjnik powinien sięgać mniej więcej połowy odległości między obojczykiem a linią dekoltu, co zagwarantuje najlepszą ekspozycję biżuterii. 

Dekolt pod szyję nie zostawia rzecz jasna miejsca dla naszyjnika, ale warto zastosować wówczas długie kolczyki i pięknie połyskującą bransoletkę.

Dekolt w kształcie litery „V” również zapewnia ogromne pole do popisu. Najlepszym sposobem, by podkreślić piękno stylizacji jest prosty, delikatny i nieco dłuższy łańcuszek. Dobierając do niego krótkie kolczyki, można stworzyć harmonijną i elegancką całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *