Ile wódki na wesele? Jak przeliczyć ilość alkoholu na liczbę gości? Podpowiadamy!

Organizacja wesela i ślubu to poważne przedsięwzięcie logistyczne. Zadanie jest tym poważniejsze, kiedy organizujesz swoje własne wesele, brakuje Ci ponadto doświadczenia w bieżącym aspekcie. Artykuł powstał z myślą, by pomóc Ci rozplanować całe przedsięwzięcie i lepiej odnaleźć się przy tym jakże ważnym wydarzeniu. 

Jaki alkohol podczas wesela i poprawin? 

Wiele par nie wyobrażą sobie, by podczas tego jakże ważnego wydarzenia, zabrakło alkoholu. Trunki sprawiają, że ludzie czują się bardziej rozluźnieni, atmosfera się poprawia, poza tym tradycją jest, że młoda para musi wypić toast, chociażby symboliczny. Pamiętaj, że trunki powinny być zróżnicowane, dlatego też oprócz wódki, która jest najbardziej popularnym alkoholem, warto by na stole nie zabrakło też wina oraz drinków. Miłym akcentem będzie zawieszenie na butelkach etykietek bądź też zawieszek. Dzięki temu rozwiązaniu, goście weselni będą mieli znacznie lepszy nastrój. 

jak przeliczyć ilość wódki na weselu na liczbę gości

Jak dużo wódki potrzeba na wesele? 

Wiemy, że wódka jest najbardziej popularnym alkoholem, dlatego też musisz obligatoryjnie ją nabyć. Pamiętaj o regule, w świetle której na jednego gościa weselnego powinno przypaść 0,5 l. wódki. Łatwo więc wyliczysz, ze w przypadku kiedy na weselu jest obecnych 50 osób, wtedy też powinno znaleźć się 25 l. tego alkoholu. Zapewne zechcesz nabyć też wino, tutaj przelicznik wynosi jedną butelkę na osobę, zaś jeśli chodzi o szampana to z tym jest różnie, przyjmuje się, że 0,4- 0,7 l. na głowę. Co do whisky, przyjmuje się, że powinno być 0,2 l. na osobę. 

Co jeszcze powinieneś wiedzieć? 

W trakcie tworzenia listy gości weselnych, dobrze jest się zastanowić, które osoby alkoholu pić nie będą oraz sporządzić takową listę. Najlepiej jest od razu odjąć gości niepełnoletnich, następnie tych co do których jesteś pewien, że są abstynentami. W ten sposób wyliczysz dokładnie ile alkoholu będziesz potrzebował zakupić. Wiedz jednak, że przyjmuje się, że toast za młodą parę jest obligatoryjny, dlatego też zadbaj, by dla każdego znalazł się symboliczny trunek za zdrowie młodych. Warto byś zdecydował się na prawdziwego szampana, jak też na tego bezalkoholowego, by również małoletni mogli wznieść toast za Waszą pomyślność. 

Porady, które zostały ujęte w niniejszym tekście zostały pomyślane z myślą, by zachowany został umiar. Ważne jest, by Wasze wesele było pięknym przeżyciem, przepełnionym pozytywnymi, na długo zapamiętanymi przepięknymi wzruszającymi momentami. Chodzi więc o celebrację chwili, alkohol pozwoli Wam się odstresować i dodadzą odwagi wszystkim zaproszonym w trakcie konkursów, które zapewne macie opracowane na czas wesela. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *