Obrączki ślubne – wybierać sieciówki czy zdecydować się na wizytę u lokalnego jubilera?

Żaden ślub, czy to kościelny czy cywilny, nie może odbyć się bez obrączek. Nie tylko tego dnia, ale również do końca życia będą one symbolem połączenia, jedności i oddania małżonków. Ze względu na to, że jest to wybór raz na całe życie, musi być on niezwykle przemyślany. Trzeba wziąć pod uwagę fason, kolor wykonania, próbę złota i styl. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać wybór oraz ceny w kilku miejscach, żeby nie przepłacić za podobny produkt.

Sieciowe sklepy jubilerskie

Bardzo popularnym wyborem wśród młodych par szukających idealnych obrączek ślubnych jest odwiedzenie popularnych, sieciowych jubilerów, takich jak W.Kruk, Apart czy Yes. Mają one swoje sklepy w większości galerii handlowych we wszystkich większych miastach. Zdecydowanie się na takie obrączki daje nam gwarancję jakości dużej, międzynarodowej marki oraz możliwość wyboru spośród wielu fasonów, soczewek i zdobień w postaci kamieni. Niestety musimy się również liczyć raczej z najwyższą ceną wśród obrączek, ponieważ jak w przypadku wszystkich „oryginalnych” przedmiotów płaci się głównie za markę produktu. 

obrączki ślubne gdzie kupić

Lokalni jubilerzy

Wspieranie lokalnych, polskich biznesów to zawsze dobry pomysł. Jakość obrączek kupionych u jubilera jest tak samo wysoka, a cena może być zdecydowanie niższa (często w cenie jednej obrączki z sieciówki u jubilera możemy kupić komplet). Wszystko jednak oczywiście zależy od wielu czynników – grubości, wzoru czy próby złota. O dziwo, u większości lokalnych jubilerów wybór obrączek może być dużo większy niż w przypadku sieciówek. Można pooglądać wiele wzorników i wybrać coś idealnie dla siebie. Czas realizacji zamówienia to przeważnie miesiąc, z możliwością późniejszych poprawek. Zazwyczaj w cenie zamówienia jest również spersonalizowany grawer.

Sklepy jubilerskie online

Oglądanie obrączek w sklepach internetowych i porównywanie ich ze sobą jest niezwykle proste i szybkie. W kilku kliknięciach możesz wybrać rozmiar, kolor i fason w odpowiedniej próbie 333, 585 lub 750. Ceny często są najbardziej konkurencyjne w porównaniu z sieciówkami i lokalnymi jubilerami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że czas realizacji również może wynosić nawet kilka miesięcy, a bez możliwości wcześniejszej przymiarki może być konieczne dokonywanie dalszych poprawek, które dodatkowo zabiorą dużo czasu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup obrączek w sieci czy sklepie stacjonarnym większej lub lokalnej marki, należy pamiętać o tym, że ma to być symbol wiecznej miłości, który musi spełniać wszystkie oczekiwania pary młodej – te finansowe oraz wizualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *