DJ czy zespól na wesele? Kogo wybrać?

Dobra zabawa gości weselnych to sprawa, na której zależy przyszłym Parom Młodym wyjątkowo. Wiecie już, że tańca ma być dużo, a oprawa muzyczna mu towarzysząca powinna być najwyżej klasy. By dobrze zdecydować o charakterze szaleństw na parkiecie, należałoby odpowiedzieć sobie na parę głównych zagadnień. Odmiennie bawią się goście na weselu z DJ-em i inaczej z zespołem. Jak wiec rozwiązać kwestię tego, czy lepszy będzie zespół czy dj na wesele? Podpowiadamy!

Dobór muzyki na wesele

Można stwierdzić parę elementów, wedle których wybiera się muzyczną oprawę weselną. Kluczowa decyzja leży zawsze po stronie Pary Młodej, jednak musi ona pamiętać, iż roztańczoną salę zagwarantuje jedynie odpowiedni zespół czy DJ. Dobór muzyki weselnej i całej oprawy uzależniony jest od poniższych elementów.

DJ na wesele

Ważną rozbieżnością pomiędzy DJ-em a zespołem weselnym, są nośniki zastosowane poprzez nich do prezentowania muzyki w trakcie wesela. DJ utwory odtwarza z płyt czy dokładnie z laptopa. Atutem jest tutaj fakt, iż taki repertuar jest niewspółmiernie większy od repertuaru kapel weselnych, jakie średnio znają oraz robią blisko 200 piosenek. Współdziałając z DJ-em łatwiej jest „ingerować” w typ oraz styl granych piosenek, natomiast dzięki tak dużemu repertuarowi DJ jest na tyle elastyczny, iż zapewnia gościom szansę zamawiania na życzenie nawet mniej popularnych piosenek.

Z pewnością DJ może zaproponować na weselu niezwykle różnorodną muzykę aniżeli zespół muzyczny. To oczywiste, iż repertuar grupy śpiewającej oraz grającej na żywo jest niezwykle ograniczony od płytoteki DJ-a, jaki początkowo może odtwarzać rockowe utwory, aby za chwilę zaproponować blues, pop lub choćby disco polo. DJ ma parę tysięcy utworów, natomiast zespół muzyczny jest w stanie przygotować ich kilkadziesiąt. Grupa muzyczna ma ograniczone instrumentarium natomiast wokalista zespołu ma małą skalę głosu, znowu didżej może zagrać wszystko. Zespół z racji aktywności na scenie będzie wymagał więcej przerw aniżeli didżej. Wielu osobom DJ kojarzy się z dyskoteką czy klubem muzycznym. Jednak to bynajmniej nie musi znaczyć, iż wesele będzie dyskotekowym parkietem.

zespół czy dj na wesele kogo wybrać

Zespół na wesele

Z pewnością mnóstwo osób nie wyobraża sobie dobrego wesela bez zespołu. Niejednokrotnie już sama obecność muzyków jest dla gości wzorem doskonałej imprezy. Jako argument za zespołem na wesele wielokrotnie jego pasjonaci przywołują dobranie repertuaru do gustów każdego spośród nich oraz większą komunikację między kapelą a gośćmi. Wszystko zależy od zdolności oraz doświadczenia muzyków w komunikowaniu się z uczestnikami imprezy. Zdarza się, iż choćby odpowiedni zespół na wesele jest tak zaabsorbowany muzyką, iż tejże interaktywności z gośćmi nie ma. Warto jednak pamiętać, że dobry zespół na wesele może odwalić naprawdę świetną robotę.

W kwestii tego, czy lepszy będzie DJ, czy zespół na wesele, warto kierować się własnymi doświadczeniami. Z pewnością nie raz uczestniczyliśmy w podobnych imprezach i potrafimy chociaż pokrótce odpowiedzieć sobie, która opcja bardziej nam odpowiada. Warto także zasięgnąć porady osób, które już organizowały wesele i które mogą polecić lub odradzić dany zespół czy didżeja na wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *