Co warto dogadać z orkiestrą przed weselem? Poradnik dla Pary Młodej

Zespoły weselne były popularne wiele lat temu, jeszcze przed erą wodzirejów i DJów. Teraz znowu występy zespołów wracają do łask i decyduje się na ich zatrudnienie wiele młodych par. Jeżeli na swój ważny dzień zatrudniliście zespół weselny, przeczytajcie ten artykuł, żeby dowiedzieć się jakie sprawy warto omówić z zespołem przed organizacją wesela.

Rodzaj granej muzyki

Już podczas szukania odpowiedniego zespołu weselnego trzeba zwrócić uwagę a to, jakie utwory wykonują najczęściej i jakie mają w swoim repertuarze. Są zespoły dwuosobowe lub wieloosobowe, które mogą grać muzykę popularną, disco polo czy jazz. Przeważnie zespoły starają się być jak najbardziej wszechstronne i posiadają długą listę nawet kilkuset najbardziej popularnych piosenek granych na weselach, w różnych stylach muzycznych, zarówno dla starszych oraz młodszych gości weselnych. Warto jednak zwrócić uwagę podczas rozmowy z zespołem, przy jakiej muzyce lubią bawić się nasi goście. Jeżeli jest to na przykład muzyka disco polo, muzycy wstawią odpowiednio dużo takich piosenek do swojego repertuaru, a jeżeli goście nie trawią tego stylu muzyki, całkowicie z nich zrezygnują. 

co powinna zawierać umowa z zespołem na wesele

Organizacja zabaw weselnych

To do zespołu lub wodzireja, który najczęściej jest częścią zespołu należy rola organizatora wszelkiego rodzaju zabaw na weselu. Warto zastanowić się czy na innych weselach, na których byliśmy organizowano jakieś zabawy angażujące całą salę i wspomnieć o tym zespołowi. Można też poszukać inspiracji w sieci lub zapytać co proponuje zespół i wspólnie zdecydować co najbardziej będzie pasować parze młodej oraz gościom. Dużo będzie zależeć od tego, w jakim wieku będą gości weselni, ponieważ skoczne zabawy, w których trzeba na przykład biegać zarezerwowane są raczej do młodych i nie wypada ich organizować, jeżeli na weselu pojawi się większość starszej części rodzin. Wtedy można zdecydować się na różne teleturnieje i gry o wiedzy.

Podziękowania dla rodziców i świadków

Na każdym weselu para młoda chce podziękować wszystkim swoim gościom za przybycie i może poprosić zespół o zagranie specjalnej piosenki dedykowanej wszystkim zgromadzonym. W tym dniu, gdy dwie rodziny łączą się w jedną, trzeba też podziękować rodzicom obu małżonków, dziadkom oraz chrzestnym. Zespół weselny najczęściej prowadzi oprawę dźwiękową, może przeczytać jakiś wiersz lub zapowiedzieć prezenty. Po wręczeniu upominków rodzicom oraz świadkom czy starostom wesela, najczęściej wszyscy razem tańczą w kółku – warto wcześniej zastanowić się jaka piosenka najlepiej będzie pasować do tej wzruszającej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *