Zabawy oczepinowe – jakie mamy do wyboru?

Oczepiny czy to czas, którego nie może zabraknąć na weselu. Pomimo, iż z biegiem lat ich charakter nieco się zmieniał, nadal mamy do czynienia z wieloma zabawami, które mają za zadanie urozmaicić ten element wesela. Czy wiesz, że tradycja ta sięga czasów słowiańskich, a podczas oczepin panna młoda symbolicznie zmienia stan cywilny?

Jakie zabawy oczepinowe wymyślić?

Pomysłów na atrakcje ten czas wesela jest naprawdę bardzo dużo. Zadbaj o to, aby goście dobrze się bawili oraz aby zabawy były dostosowane do klimatu, w jakim odbywa się wesele. Poznaj kilka pomysłów na ciekawe atrakcje, które zaangażują gości do zabawy.

Rzucanie muchą oraz welonem

Zapewne kojarzysz tę zabawę, która występuje na większości wesel. Panna Młoda staje z zamkniętymi oczami kółka które tworzą nie zamężne kobiety, które poruszają się dookoła niej w rytm muzyki. Ta osoba, która złapie rzucony przez pannę młodą welon, może liczyć na szczęście w miłości. Zabawa wygląda tak samo jeśli chodzi o panów, a dokładniej kawalerów łapiących muchę.

Płatne tańce

Podczas wielu oczepin możesz spotkać się z płatnymi tańcami z Parą Młodą. Dla każdego świadka przygotujcie rzecz do którego będzie mógł zbierać pieniądze. Goście, chcąc zatańczyć z panną młodą lub panem młodym, muszą wrzucić do odpowiedniej skarbonki pieniądze. Zasada takich tańców jest prosta – z reguły są to tańce odbijańce, możesz również określić cel, na jaki zbierasz pieniądze, np. na wózek dla przyszłego potomstwa. 

jakie zabawy na oczepiny

 Jak dobrze zna się Para Młoda?

Test zgodności małżonków to również ciekawa atrakcja, która przy odrobinie kreatywności może sprawić, że goście będą się świetnie bawić. Oczywiście, głównymi zaangażowanymi są tu świeżo upieczeni małżonkowie. Na zadawane pytania małżonkowie, którzy są odwróceni do siebie plecami, muszą odpowiadać za pomocą tabliczek z napisami „on” lub „ona”. Pytanie mogą być przeróżne, np. kto lepiej gotuje, kto zaprosił pierwszy na randkę itp.

Taniec na gazecie

Do tego konkursu potrzeba kilku par. Każda z nich dostaje gazetę i tańczy na niej, aż muzyka nie przestanie grać. Każdy kolejny etap wiąże się ze zmniejszeniem gazety, czyli pola, poza które para nie może wyjść. Wygrywa ta z nich, która wytrzyma najdłużej.

Trochę gimnastyki

W tej grze powinny wziąć udział osoby, którym nie straszne są różne, często dziwne pozycje. Rywalizujące ze sobą pary, po przerwaniu muzyki, usłyszą od prowadzącego różne polecenia, np. tylko jedna noga i jedna ręka zostaje na parkiecie. Odpada ten, komu nie uda się wykonać zadania, lub wykona je jako ostatni. Warto nagrodzić tę parę, która zwycięży w tym konkursie.

Znasz już kilka atrakcji, które sprawią, że oczepiny na długo pozostaną w pamięci uczestników imprezy. Dobrze dobrane zabawy sprawią, że goście będą w świetnych humorach, a wesele będzie trwać do białego rana. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *