Ile kosztuje wynajęcie sali na wesele? Jaki budżet przygotować?

Ile kosztuje wynajęcie sali na wesele? 

Wesele to jedno z najważniejszych, jak i nie najważniejsze wydarzenie w życiu. Każda para młoda marzy, by ich ślub wyglądał jak z bajki. Jednak warto podliczyć swój budżet już przed organizacją wesela – wszystkie koszty mogą powalić nas z nóg. Jednym z największych jest wynajęcie sali weselnej – połowa lub nawet więcej kosztów to właśnie ona. 

Oczywiście od kosztów sali zależy ilość osób, wielkość i jakość sali, a także czas oraz miejsce imprezy. Koszt wynajęcia sali dla 100 osób będzie znacznie wyższy od tego dla 30 czy 50 osób. Liczy się także ilość osób dorosłych oraz dzieci – za młodych bowiem zapłacimy nawet 50% mniej. Do tego trzeba wliczyć dodatkowe koszty, na przykład korkowe – dodatkowa opłata za wniesienie swojego alkoholu na salę weselną. Wystrój sali, kwiaty, menu weselne są kolejnymi kosztami.

Pamiętajmy również o nieprzewidzianych wypadkach, które mogą zdarzyć się każdemu – słyszeliśmy o weselach, gdzie zostało zbite lustro, kafle, rozbita toaleta czy rysy na oknach sali weselnej. Spytajmy przed podpisaniem umowy o zabezpieczenie się przed takimi rzeczami – bo w czasie wesela może nas to kosztować nie tylko pieniądze, a i spokój i dobry humor.

Organizując małe przyjęcie dla najbliższej rodziny, nie musimy obawiać się zawrotnych kwot, jednak gdy nasze oczekiwania są przygotowane na ogromną, huczną zabawę – musimy się z tym liczyć. 

sala na wesele ile kosztuje

Jaki więc budżet przygotować?

Przyjmując średnią cenę za „talerzyk” – w dzisiejszych czasach wahającą się między 200 a 400 złotych – policzcie ilość osób obecnych na weselu i pomnóżcie ją przez siebie, a następnie sumę, która Wam wyjdzie x2. Będziecie mieć wtedy pewność, że pieniędzy Wam nie zabraknie. 

Przykład:

Chcę zrobić wesele na 100 osób, a koszt sali weselnej wraz z cateringiem za jedną osobę to 250 złotych. 

250 x 100 = 25 000

25 000 x 2 = 50 000

Analogicznie koszt wesela dla 50 osób wyniesie 25 000 złotych, a dla 200 – 100 000 zł. Sprawdźcie, czy jesteście ponieść taki koszt wesele na swoich barkach, czy jednak warto zmniejszyć listę gości.

Pamiętajmy, że zawsze możemy próbować negocjować cenę, a i ona może się bardzo różnić w zależności od regionu, w jakim mieszkamy. Często za ten sam poziom sali weselnej zapłacimy w jednym mieście 350 złotych, a w innym – 250. Warto poważnie przeszukiwać strony internetowe w poszukiwaniu idealnej, najpiękniejszej, i najbardziej spełniającej oczekiwania sali weselnej. 

To jedyny taki dzień w życiu, i warto go przeżyć takim, jakiego sobie go wymarzymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *